دمنوش هسته خرما:

دمنوش هسته خرما در طول روز می‌توان حس شادابی و لذت آرامش را تجربه نمود. قهوه خرما فلاوینا از دانه‌های خرمایی که با دقت جدا شده و با نظارت کامل به‌صورت روزانه برای مصرف شما آماده گشته تولید می‌شود تا برای شما خاطره‌ای بی‌نظیر از به‌یادماندنی را فراهم سازد. دستور تهیه این دم‌نوش از سالیان دور سینه‌به‌سینه به ما رسیده تا با بهره‌گیری از دانش روز و بهینه‌سازی شرایط تولید، کیفیتی ممتاز را برای مصرف‌کنندگان فراهم آوریم. قهوه خرمای فلاوینا از دانه‌های ارگانیک و دست‌چین شده خرما تهیه شده و فاقد هرگونه مواد شیمیایی، افزودنی و نگهدارنده بوده تا سلامت کامل مصرف‌کنندگان ما را تضمین کند. بسیاری از افراد به دلیل خواص بسیار آن اقدام به خرید قهوه خرما می نمایند.

هر دانه خرما داستانی متفاوت و شنیدنی را روایت می‌کند. از زمان تولد یک دانه بر روی درخت تا چیده شدن با زحمت فراوان و جدا شدن از گوشت خرما با دست و سپس راهی سفر شدن. سفری به کارخانه‌ای با تکنولوژی روز که در آن هسته‌ها ابتدا شسته شده و سپس استریل می‌شوند. بعد از آن با وسواسی خاص دانه‌های مناسب جدا شده و یک دم‌نوش تبدیل می‌شوند تا به آسیاب‌هایی مختص دمنوش هسته خرما وارد شده و به‌صورت پودری قابل‌مصرف درآیند. تمامی این زحمات انجام می‌شود تا شما لذتی منحصربه‌فرد را تجربه کنید.

با نوشیدن هر جرعه قهوه هسته خرما مقدار قابل‌توجهی فیبر، انواع ویتامین‌های خانواده B، A و E و همچنین مواد معدنی شامل آهن روی و سلنیوم به بدن شما می‌رسد تا علاوه بر ایجاد حس شادابی، فواید بسیاری برای شما داشته باشد. فیبر بالای محلول در دمنوش هسته خرمای فلاوینا ( قهوه هسته خرما ) با ایجاد محیط مناسب برای رشد میکروارگانیسم‌ها و با پاک‌سازی سیستم گوارش به سلامت آن کمک می‌کند. همچنین املاح و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در دمنوش هسته خرما فلاوینا از سرطان دستگاه گوارش جلوگیری کرده، ایمنی بدن را افزایش می‌دهند و قند خون را تعدیل می‌سازند.

فیبر بالای محلول در دم‌نوش هسته خرمای فلاوینا با ایجاد محیط مناسب برای رشد میکروارگانیسم‌ها و با پاک‌سازی سیستم گوارش به سلامت آن کمک می‌کند. همچنین املاح و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن از سرطان دستگاه گوارش جلوگیری کرده، ایمنی بدن را افزایش می‌دهند و قند خون را تعدیل می‌سازند. این دم‌نوش قدمتی 1000 ساله در ایران و بین‌النهرین داشته و ابوعلی سینا برای درمان بسیاری از مشکلات گوارشی، سنگ کلیه و دیابت از آن بهره می‌جسته. قهوه خرمای فلاوینا فاقد کافئین، شکر و کلسترول بوده و بدین سبب برای افرادی که خواهان تجربه یک دم‌نوش سلامت‌زا هستند، انتخابی بسیار مناسب است.

بر اساس مطالعات اخیر، مصرف مداوم این دم‌نوش از آسیب‌های کبدی و آسیب‌رسانی اکسیدان‌ها و رادیکال‌های آزاد به DNA جلوگیری می‌کند. همچنین به‌عنوان یک عامل ضدویروس عمل کرده و در جلوگیری و یا بهبود بسیاری از بیماری‌های ویروسی اثری شفابخش دارد. این دم‌نوش با غنی بودن از ترکیب پرو آنتوسیانیدین از آسیب به کلیه و مسمومیت کبد جلوگیری می‌کند. برای مصرف دم‌نوش می‌توان مقدار 2 قاشق از آن را با شیر یا آب مخلوط کرده و به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی حرارت غیرمستقیم قرارداد تا طعم به‌یادماندنی آن را تجربه کرد.

پودر قهوه خرما ( قهوه هسته خرما ) یک جایگزین مناسب برای پودر قهوه در تهیه سایر دسرها، کیک‌ها و بیسکوییت‌ها هست. برای کودکان و افراد حساس به کافئین استفاده از این پودر می‌توانند تجربه‌ای مشابه از قهوه را منتقل کند و در عین حال کلیه خواص سلامت‌زایی آن نیز حفظ می‌شود. همچنین با تعدیل قند خون سلامت شما را در هنگان استفاده از محصولات تهیه شده با این پور تضمین می‌کند.