آرد هسته خرما ( پودر هسته خرما ):

آرد هسته خرما (پودر هسته خرما) با تکنولوژی انحصاری، در دمای پایین تهیه شده و دارای دانه بندی در حد آرد گندم است. این آرد از هسته‌های خرمای ارگانیک دستچین تولید می‌شود و در شرایط خلا آسیاب می‌گردد تا کلیه خواص آن حفظ شود. فلاوینا به عنوان تنها دارنده مجوز غذا و دارو برای تولید پودر هسته خرما، این محصول را با کیفیتی خاص برای سلامتی شما تولید می‌کند.

هسته خرما به عنوان منبعی از مواد سلامت بخش همچون فیبر خوراکی، آنتی اکسیدان‌های طبیعی و مقاوم در برابر حرارت و روغن‌های اُمگا 6 و 9 مطرح است. بیش از 80% پودر هسته خرما فیبر رژیمی با کیفیت است که منجر به کاهش قند و چربی خون شده و همزمان با کاهش اشتها و ایجاد سیری زود هنگام در تناسب و کاهش وزن بدن موثر است.

علاوه بر این، وجود مقادیر زیاد آنتی اکسیدان‌هایی نظیر فلاونوئیدها، لیکوپن و آنتوسیانین در هسته خرما باعث جلوگیری از بیماری‌هایی همچون سرطان و بیماری‌های آلرژیک می‌شود. وجود اسیدهای چرب غیراشباع در هسته خرما باعث کاهش چربی خون و پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌گردد. پودر هسته خرما، دارای مقادیر قابل توجهی سلنیوم، روی و منگنز بوده، و از نظر ویتامین‌های A، E و خانواده B نیز غنی است.

هسته خرما به عنوان منبعی از مواد سلامت بخش همچون فیبر خوراکی، آنتی اکسیدان‌های طبیعی و مقاوم در برابر حرارت و روغن‌های اُمگا 6 و 9 مطرح است. بیش از 80% پودر هسته خرما فیبر رژیمی با کیفیت است که منجر به کاهش قند و چربی خون شده و همزمان با کاهش اشتها و ایجاد سیری زود هنگام در تناسب و کاهش وزن بدن موثر است. علاوه بر این، وجود مقادیر زیاد آنتی اکسیدان‌هایی نظیر فلاونوئیدها، لیکوپن و آنتوسیانین در هسته خرما باعث جلوگیری از بیماری‌هایی همچون سرطان و بیماری‌های آلرژیک می‌شود. وجود اسیدهای چرب غیراشباع در هسته خرما باعث کاهش چربی خون و پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌گردد. پودر هسته خرما، دارای مقادیر قابل توجهی سلنیوم، روی و منگنز بوده، و از نظر ویتامین‌های A، E و خانواده B نیز غنی است.

یکی از خواص بسیار جالب هسته خرما، دفع انوان سنگ با مصرف جوشانده آن می‌باشد. مصرف دوبار در روز جوشانده پودر هسته خرما می‌تواند انواع سنگ ها از جمله، سنگ صفرا، کلیه و مثانه را طی یک ماه دفع نماید.

آرد جوانه هسته خرما ( پودر جوانه هسته خرما ):

آرد جوانه هسته خرما منبع مطلوبی از فیبر خوراکی و ویتامین‌های محلول در چربی نظیر A و E است. همچنین دارای ترکیباتی مثل لیکوپن و آنتوسیانین است که از پیر شدن سلول ها و ایجاد سرطان ممانعت می نماید. خواص آرد جوانه هسنه خرما بسیار شبیه آرد هسته خرما می‌باشد با این تفاوت که این خواص بسیار بهبود بافته است.

آرد جوانه هسته خرما از هسته‎‌های خرمای جدانه زده با تکنولوژی پیشرفته و در شرایط کاملا بهداشتی به منظور حفظ خواص منحصر به فرد آن تولید شده و فاقد هر نوع مواد افزودنی و نگهدارنده است.

آرد جوانه هسته خرما یک ماده بسیار مقوی است که به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری برای بدن می تواند ماده غذیی مناسبی برای ورزشکاران، بچه ها و افرادی باشند که رژیم های غذایی خاص را دنبال می نمایند

سویق کامل شش گیاه:

سویق به پودر بو داده غلات اطلاق می گردد.
سویق شش گیاه فلاوینا از دانه های ارگانیک غلات که کاملاً تمیز و شسته شده‌اند، تهیه شده است. به دلیل ذرات ریز آن، قطعات هسته سنجد در آن حس نمیشوند. مصرف سویق باعث تقویت قوای بدن، تنظیم وزن بدن می‌شود. مصرف آن همراه با شیر گرم برای کودکان توصیه می‌شود.

سویق شش گیاه فلاوینا حاوی گندم و جو به صورت کامل همراه با سبوس است. علاوه بر این به دلیل داشتن یولاف حاوی بتا گلوکان به عنوان یک ماده سلامت بخش که باعث تقویت دستگاه گوارش و افزایش هوش مخصوصا در کودکان می‌شود است.
وجود برنج و نخود باعث مقوی بودن هر چه بیشتر این سویق شده و در نهایت وجود سنجد همراه با هسته این سویق را سرشار از کلسیم و ترکیبات تقویت کننده عضلات کرده است که یک مکمل الی برای ورزشکاران است.

‌سنجد کامل دارای میزان کلسیم بالایی است و برای افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند بسیار مفید است. بهترین درمان برای رفع کمبود کلسیم مصرف همزمان آن با ویتامین C است. سویق فلاوینا سرشار از کلسیم و ویتامین C است. سنجد و جو دوسر بدلیل داشتن ترکیبات افزایش دهنده رشد برای رشد قد کودکان مفید هستند.

ارده رژیمی:

ارده رژیمی محصولی جدید و خاص از فلاوینا می‌باشد. این محصول در حقیق همان ارده سنتی ایرانی است با این تفاوت که چربی آن گرفته شده و تلخی گیری شده است. میتوان این محصول را با شیره خرما و انگور یا عسل مانند همان ارده معموول مصرف نمود از تمامی خواص آن استفاده کرد بدون اینکه نگران اضافه وزن و کالری بالا بود.

دانه کنجد سرشار از ویتامین‌های گروه B، E و مواد معدنی نظیر کلسیم، روی، مس و فسفر است. ارده کم چرب علاوه بر داشتن خواص مطلوب کنجد به دلیل کالری بسیار پایین تر از افزایش وزن جلوگیری می‌کند.

مصرف ارده باعث کاهش خطر سکته قلب، پیشگیری از سرطان و درمان یبوست می‌شود.