مزیت منحصر به فرد ویتامین E

مزیت منحصر به فرد ویتامین E

مزیت منحصر به فرد ویتامین E ، اگرچه ویتامین E اغلب به عنوان یک ترکیب واحد در نظر گرفته می شود. در واقع گروهی از هشت ترکیب محلول در چربی با اثرات آنتی اکسیدانی قوی است . از بین این هشت شکل شیمیایی، آلفا توکوفرول به بهترین وجه نیازهای غذایی انسان را برآورده می کند. نقش های زیادی در بدن شما ایفا می کند.علاوه بر این، برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی و سیگنال دهی سلولی مورد نیاز است.

ویتامین E

 ممکن است نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش دهد و دفاع آنتی اکسیدانی را بهبود بخشد
استرس اکسیداتیو شرایطی است که زمانی رخ می دهد که بین دفاع آنتی اکسیدانی بدن و تولید و تجمع ترکیباتی به نام گونه های فعال اکسیژن  عدم تعادل وجود داشته باشد. این می تواند منجر به آسیب سلولی و افزایش خطر بیماری شود.

از آنجایی که ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل می کند. مطالعات نشان داده است . مکمل با دوزهای بالای آن می تواند نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش دهد و دفاع آنتی اکسیدانی را در برخی از جمعیت ها تقویت کند.

ویتامین E

ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهد
داشتن فشار خون بالا و سطوح بالای چربی های خون مانند کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید ممکن است. خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.تحقیقات امیدوار کننده ای نشان می دهد که مکمل های ویتامین E ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند این در برخی افراد کمک کند.

یک بررسی در سال 2019 از 18 مطالعه نشان داد که در مقایسه با درمان‌های پلاسبو، مکمل‌های ویتامین E به طور قابل‌توجهی فشار خون سیستولیک اما نه دیاستولیک را کاهش می‌دهند – به ترتیب اعداد بالا و پایین‌ترین خوانش فشار خون.

برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهند، که مصرف ویتامین E همراه با مکمل‌های امگا 3 ممکن است . سطح LDL و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به سندرم متابولیک کاهش دهد . مجموعه‌ای از شرایط، از جمله سطح چربی خون بالا، که خطر بیماری قلبی و سایر شرایط سلامتی را افزایش می‌دهد.

برای خرید محصولات ارگانیک و رژیمی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.